TREND hubnutí.cz | Imunita

TREND hubnutí.czDetoxikace, imunita

Detoxikace = generální úklid těla zevnitř

Každé Vánoce a Velikonoce děláme velký úklid domácnosti, ale u našeho těla nás to nenapadá. Auto dáváme pravidelně na generálku - seřídit motor, vyčistit, vyměnit olej a přitom ho za pár let vyměníme. Položme si otázku : staráme se tak dobře i o svou tělesnou schránku ? Z našich zkušeností vyplývá, že detoxikace to je základní krok k našemu zdraví.

Z výzkumu života dlouhověkých národů vyplývá, že se lidé mohou dožívat v plném zdraví i 120 let. Tato schopnost je podmíněna životním prostředím a životním stylem. Náš moderní život nese výrazné riziko zanesení organismu toxiny a nežádoucími látkami. Detoxikace nás zbavuje těchto toxinů, jedů, plísní, těžkých kovů, virů a bakterií. Je to hygiena těla zevnitř a nejlepší prevence všech onemocnění. Detoxikace je první krok ke zdraví a fyzické i duševní harmonii.

Detoxikace s využitím Aloe Vera

Aloe Vera - královna léčivých rostlin je mistrem v očistě těla


Již po staletí je Aloe Vera považována za zázračnou rostlinu a proto je také náležitě chráněna. Byla pověstná už ve starém Egyptě svými účinky na krásu, zdraví a dlouhý život. Již tenkrát objevili její schopnost omlazovat a zkrášlovat pokožku a to dodnes využívají kosmetické firmy. Mahátma Gándí používal Aloe Vera jako stravu během svých dlouhých půstů. Kryštof Columbus neuskutečnil jedinou svou cestu lodí bez Aloe Vera „lékaře v květináči“. Sám Hippokrates, proslulý antický lékař, v souvislosti s jejími léčebnými účinky pronesl moudrou větu: ,,Lékař pomáhá, ale příroda léčí.“


aloevera2Mnohaletý výzkum nejrůznějších vědeckých týmů i jednotlivců z oborů biologie, medicíny i kosmetiky zabývající se složením dužnatých listů Aloe Vera v současnosti přináší pozoruhodné, překvapující výsledky svědčící o tom, že nejde jen o nenápadnou subtropickou rostlinu, ale o ,,dar od boha“ s úžasnými léčivými účinky, svou šířkou a silou působnosti přesahující jakýkoliv lék současné farmakologie.
Rod Aloe je početný. Existuje přibližně 350 druhů. Nás pro léčivé účinky zajímá nejvíce Aloe Vera Barbadensis Miller.

Aloe Vera je rostlina suchých tropických oblastí s extrémně vysokými teplotami. Doma je v Mexiku, na Kubě, v Brazílii, v Africe. V buňkách listů vzniká hustá šťáva (gel). Gel obsahuje okolo 200 vysoce hodnotných, biologicky aktivních látek. Kromě jiných to jsou enzymy, vitamíny, minerální látky, bioflavonoidy, cukry a esenciální aminokyseliny. Právě toto seskupení účinných substancí přináší pozitivní účinky na lidský organismus. Důležité je zejména to, že minerální látky, stopové prvky, vitamíny a ostatní substance se v extraktu z Aloe Vera nacházejí ve vzájemně vyváženém poměru.  

Účinné látky v Aloe Vera

 • Monosacharidy a polysacharidy: Acemannan, arabinosa, galaktosa, glukosa, mannosa, rhamnosa, xylosa, kyselina hexuronová, kyselina glukuronová, kyselina galakturonová, celulosa.
 • Aminokyseliny: Lysin, threonin, valin, methionin, isoleucin, senilalanin, tryptosan, arginin, kyselina asparagová, serin, kyselina glutamová, glycin, alanin, cystin, tyrosin, histidin, prolin, hydroxyprolin, leucin, asparagin, glutamin.
 • Enzymy: Oxidasa, katalasa, amylasa, bradykinasa, cellulasa, lipasa, allinasa, fosphatasa, kreatin-fosphokinasa, dehydrogenasa, SGO-transaminasa, SGP-transaminasa.
 • Vitamíny: Vitamín A,B1, B2, B6, B12, C, PP(niacin), E, kyselina folová (listová), beta karoten, cholin.
 • Minerály: Vápník, draslík, magnézium, sodík, měď, železo, zinek, mangan.
 • Steoroly: Campesterol, lupeol, beta-sitosterol.
 • Aminocukry: Glukosamin, galaktosamin.
 • Ostatní: Kyselina jablečná, lignin, sapogenin.

Aloe Vera obsahuje až 200 biologicky aktivních látek, které vykazují výjímečné léčivé schopnosti. Z nejdůležitějších:

 • Např. emodin v laboratorních testech zabránil dělení rakovinných buněk a navodil v nich apoptózu, což je označení pro naprogramovanou smrt buňky. Naše tělo apoptózu využívá k odstranění nepotřebných, poškozených a ,,nenormálně“ se chovajících buněk.
 • Další sloučenina di(2-etylhexyl)ftalát (DEHP) ve zkumavce utlumila množení leukemických buněk.
 • Nejvýznamnější postavení mají tzv. mucinózní polysacharydy– MPS(acemanany, acetylované polymanózy). Jsou to ,,složité“ cukry, které se podle délky svého molekulárního řetězce dají rozdělit do 4 skupin. Prof. Dr. Ivan Danhof z University of Texas objasnil, jaké zdravotní účinky mají jednotlivé skupiny:

 1. skupina – protizánětlivé a krevní cukr normalizující mucinózní polysacharidy (MPS). Jsou to krátké (50 - 600 molekul obsahující MPS) řetězce, které redukují zánětlivou reakci provázející nemoci jako ulcerózní kolitida, artritida a gastrický reflex, který se lidově označuje jako pálení žáhy. Pomáhají snižovat krevní cukr u diabetu (cukrovky) typu I a II.
 2. skupina jsou tzv. zametači volných radikálů. Tvoří je střední (do 1500 molekul MPS) řetězce. Jsou to velmi efektivní vnitrobuněčné antioxidanty a zametači volných radikálů, což je velmi důležité při prevenci a léčbě arteriosklerósy, srdeční choroby a Parkinsonovy choroby.
 3. skupina jsou antipatogenní mukopolysacharydy. Jsou označovány jako dlouhé (obsahující do 5000 molekul MPS) řetězce. Mají přímý antibakteriální, antivirový, antifungicidní (protiplísňový) a antiamébový (proti prvokům) efekt.
 4. skupina jsou stimulanty imunitního systému (IS). Jsou to velmi dlouhé (až 9000 molekul MPS) řetězce. Imunomodulující, to znamená, že příznivě ovlivňují funkci imunitního systému. Když je aktivita IS nízká, tak ji posílí a když naopak je pro organismus nepříznivě vysoká, tak ji utlumí. MPS mají díky imunomodulaci významný léčivý efekt při boji s AIDS, chronickým únavovým syndromem, různými chronickými infekčními chorobami, rakovinou, srdečním onemocněním, autoimunitním onemocněním a s mnoha dalšími, imunitou podmíněnými chorobami. Bylo prokázáno, že MPS molekuly aktivují makrofágy (tzv. „velké požírače“), což produkuje kaskádu léčivých efektů: zvyšuje se fagocytóza (pozření) infikovaných nebo poškozených buněk, zvyšuje se hladina interleukinů a interferonů v těle (tyto substance bílkovinné povahy slouží ke komunikaci mezi jednotlivými imunitními buňkami), což zvyšuje počet a odpověď T-lymfocytů a monocytů, dochází k hojení ran zvýšením aktivity fibroblastů. MPS stimulují produkci takzvaného tumor nekrotizujícího faktoru TNF, který ničí nádory blokem tvorby krevních cév. Tato skupina velmi dlouhých polysacharidů se může různými vlivy rozložit na menší molekuly a tím se může ztratit jejich imunomodulační funkce.
Jak je z předešlého textu zřejmé, je velmi důležité vybrat si Aloe Vera od výrobce, který svým moderním technologickým postupem garantuje nejvyšší obsah těchto imunomodulačních MPS (gel ze zachovanými dlouhými řetězci MPS), tedy Aloe Vera s nejvyšší kvalitou

 

Dobrá imunita znamená skvělé zdraví

Kolostrum je nejefektivnější podpora imunity, elixír mládí a zdraví

To nejlepší od matky přírody! Kolostrum je mlezivo, živina v přírodě jedinečná, protože obsahuje ochranné imunoglobuliny v nejvyšší přirozené koncentraci.

Účinné látky Kolostra

Látky, které Kolostrum obsahuje, fungují jako rozsáhlá mateřská imunitní ochrana. V současnosti stále více výzkumů ukazuje, jak enormní hodnotu Kolostrum představuje také pro lidské zdraví. Kvalitní Kolostrum musí splňovat ty nejvyšší požadavky na kvalitu při procesu získávání a zpracování. Je důležité odebrání mleziva v prvních 12ti hodinách, kdy má nejvyšší hodnotu imunoglobulínů a kvalitní, šetrné zpracování za studena.

 

Epidemiologická studie krava z roku 2007, San Valentino: „Kolostrum ať již u zdravých jedinců, nebo u pacientů s vysoce rizikovým kardiovaskulárním onemocněním, je minimálně 3x efektivnější než vakcína pro prevenci chřipky a také je šetrnější pro organismus“.

 

 

 

Jak funguje Kolostrum?

V Kolostru jsou obsaženy specifické protilátky - imunoglobulíny. Tyto protilátky jsou vlastně „inteligentní“ molekuly, které rozpoznají bakterie a zahubí je. Kolostrum dále obsahuje biologicky aktivní složky - imunitní regulátory, růstové faktory, vitamíny, minerály, stopové prvky, aminokyseliny.

 • Kolostrum poskytuje okamžitou ochranu při infekcích, průjmových onemocněních.
 • Kolostrum posiluje imunitní systém preventivně i v době nemoci, při alergiích a autoimunitních onemocněních.
 • Kolostrum zlepšuje stavbu těla. Regeneruje při sportování, léčí rány po operacích.

 

Komu je určeno Kolostrum?

Dospělým i dětem od narození, pro prevenci i řešení potíží. Doporučujeme především pro prevenci respiračních infektů, opakované nemocnosti, oslabené imunitě, při akutních infekčních onemocněních i autoimunitních, alergických onemocněních.

Kolostrum je unikátní podpora imunity v přírodní formě

Imunita je odolnost organismu proti látkám, které jsou mu cizí. Tělo má svou vlastní obrannou sílu – imunitní systém, který hlídá tělo a chrání ho před invazí zvenčí a rozvrácením zevnitř. Chrání nás vrozená imunita a speciální buňky imunitního systému B- a T- lymfocyty s pamětí, která jim umožňuje reagovat na jakoukoliv infekci, se kterou se setkali.

Imunizace je cesta stimulace těla k vytvoření více imunitních pamětí. Hraje rozhodující roli při potlačení výskytu infekčních onemocnění. Zdravé tělo se ubrání proti většině útoků. Oslabení imunitního systému zvyšuje riziko všech infekčních i degenerativních onemocnění, včetně rakoviny. Proto je tak důležité posilovat svou imunitu.Kontakt

Mapka
TREND hubnutí.cz
Dům FUCHSIA
Palackého tř. 158
612 00  Brno

Tel.: +420 602 515 306
Tel.: +420 777 550 553
Email: kvardova@trendhubnuti.cz